Gliwice: oddział ortopedii w szpitalu miejskim wznowił działalność

Autor: gliwice24.pl/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2017 10:46

Szpital Miejski Nr 4 w Gliwicach z początkiem sierpnia br. wznowił działalność oddziału ortopedii przy ul. Kościuszki. W ocenie lekarzy sytuacja związana z liczbą zatrudnionych specjalistów jest jednak nadal daleka od normalności.

Gliwice: oddział ortopedii w szpitalu miejskim wznowił działalność
Prezes szpitalnej spółki zapewnia, że dyżury na oddziale są obsadzone, a pacjenci mogą liczyć na fachową opiekę Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak wskazuje Anita Rogalska, chirurg i przewodnicząca Oddziału Terenowego Związku Zawodowego Lekarzy w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, "stąpamy po cienkiej czerwonej linii, z trudem udało się przywrócić do życia ortopedię, ale nadal nie wiadomo, w którą stronę rozwinie się cała sytuacja" - informuje serwis 24gliwice.pl

Innego zdania jest prezes szpitalnej spółki. Zaznacza, że dyżury na oddziale ortopedii są obsadzone, a pacjenci mogą liczyć na fachową, całodobową opiekę lekarzy i pielęgniarek, zarówno w trybie przyjęć planowych, jak i nagłych.

Zamknięta od kilku tygodni ortopedia wznowiła działalność 1 sierpnia br. Do zespołu dołączyło dwóch lekarzy pracujących wcześniej w Rudzie Śląskiej. Łącznie na oddziale pacjentów będzie przyjmować czterech lekarzy z drugim stopniem specjalizacji i trzech rezydentów.

Zdaniem Anity Rogalskiej to wciąż za mało, by zapewnić właściwą jakość opieki, a w grafiku dyżurowym nadal znajdują się luki (m.in. brak podwójnej obsady dyżurowej).

Więcej: www.24gliwice.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum