Gliwice: od lipca szpital wstrzyma przyjmowanie pacjentów?

Autor: Nowiny/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2017 09:20

W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach na oddziałach brakuje lekarzy i pielęgniarek Część personelu wypowiedziała umowy dotyczące dyżurów, inni złożyli wypowiedzenia z pracy. Nie pracuje ortopedia, lada dzień ten oddział stanie również w Gliwickim Centrum Medycznym. Miasto nie reaguje i uważa, że szpital jest dobrze zarządzany.

Gliwice: od lipca szpital wstrzyma przyjmowanie pacjentów?
Gliwice: od lipca szpital wstrzyma przyjmowanie pacjentów? Fot. Archiwum (zdj. ilustracyjne)

Bilans otwarcia dla nowej szpitalnej spółki (powstałej w wyniku połączenia Szpitala Miejskiego nr 4 oraz Gliwickiego Centrum Medycznego) jest dramatyczny - oceniają Nowiny. W obydwu szpitalach panuje zamieszanie administracyjne i kryzys kadrowy. Chirurgia pracuje na granicy bezpieczeństwa, od lipca na ortopedii w GCM zostanie jeden lekarz (pozostali wypowiedzieli dyżurowanie), nie będzie interny (zwolnienia), nie ma i nie będzie chirurgii dziecięcej - wypowiedzenia złożyły pielęgniarki z bloku operacyjnego.

W imieniu prezydenta miasta, Zygmunta Frankiewicza sytuację w szpitalu skomentował jego rzecznik Marek Jarzębowski, który twierdzi, że po połączeniu szpitali, Gliwickiego Centrum Medycznego oraz Szpitala nr 4, nie ma na najbliższy czas planów likwidacji oddziałów. Do momentu podpisania nowego kontraktu, tak jak do tej pory, szpital będzie przyjmował i leczył pacjentów.

Zdaniem rzecznika ruchy kadrowe, nie tylko wśród kadry lekarskiej, są rzeczą normalną. Zwolnienia i przyjęcia odbywają się stale i nie ma zagrożeń w funkcjonowaniu oddziałów. Nie przewiduje się także likwidacji chirurgii dziecięcej, choć lekarze złożyli wypowiedzenia i ich umowy wygasły. Szpital czyni starania o pozyskanie lekarzy tej specjalizacji. O ile nie zostaną zatrudnieni, oddział będzie wygaszony - wyjaśnia rzecznik.

Klub radnych Platformy Obywatelskiej przygotowuje wniosek o odwołanie kierownictwa szpitala a związki zawodowe lekarzy zgłaszają votum nieufności dla prezesa szpitalnej spółki Mariana Jarosza

Więcej: www.nowiny.gliwice.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum