Gliwice: mieszkańcy zaprotestują ws. chirurgii dziecięcej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2017 14:59

Z końcem 2016 roku zamknięty został oddział chirurgii dziecięcej w ówczesnym Gliwickim Centrum Medycznym. Mieszkańcy Gliwic dotkliwie odczuwają te stratę i wyjdą na ulice, by zaprotestować i zwrócić władzom miasta uwagę na problem.

Gliwice: mieszkańcy zaprotestują ws. chirurgii dziecięcej
FOT. PTWP

W najbliższy czwartek (29 czerwca) grupa mieszkańców zaplanowała marsz dla chirurgii dziecięcej. Spod siedziby dawnego GCM przy ul. Kościuszki 29 przejdą ulicami Gliwic aż pod budynek urzędu miasta by tam wręczyć władzom petycję o zorganizowanie na terenie Gliwic całodobowego szpitalnego oddziału chirurgii dziecięcej.

Jeśli dziecko ulegnie wypadkowi, złamie rękę czy poważnie się zrani, to w Gliwicach po godz. 15 nikt mu nie pomoże. Dzieci są odsyłane do szpitala w Zabrzu. Na jednej z ostatnich sesji Rady Miasta o problemie wypowiedział się prezydent Zygmunt Frankiewicz. Podkreślił, że władze miasta nie są w stanie samodzielnie uzdrowić tej sytuacji. Jego zdaniem gliwickie szpitale są finansowane na skandalicznie niskim poziomie. Gdyby znajdowało się ono na poziomie zbliżonym do tego w innych śląskich szpitalach, sytuacja nie byłaby aż tak drastyczna.

Antidotum na problemy GCM miało być połączenie ze Szpitalem Miejskim nr 4. Dzięki fuzji nowa placówka ma zaoszczędzić rocznie ok. 6 mln zł, ale zła sytuacja lawinowo obejmuje kolejne oddziały.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum