Giżycko: lekarze ze szpitala ostrzegają przed upadłością placówki

Autor: Gazeta Giżycka/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2018 11:21

18 mln zł - tyle wynosi dług "Szpitala Giżyckiego" Sp. z o.o. Lecznica przechodzi proces restrukturyzacji. Personel lecznicy obawia się, że nie przyniesie ona jednak poprawy sytuacji, dlatego apelują do samorządu o wsparcie.

Fot. archiwum

41 lekarzy pracujących w szpitalu wystąpiła do starosty giżyckiego o podjęcie działań w przypadku braku powodzenia postępowania restrukturyzacyjnego.  Specjaliści wskazują w swoim apelu, że w ich ocenie  proces ratowania szpitala  zmierza ku niepowodzeniu.

"Nie widzimy również jakichkolwiek prób poszukiwania środków zaradczych zmierzających do zapewnienia ciągłości opieki zdrowotnej w Szpitalu, w szczególności przygotowania na wypadek fiaska restrukturyzacji, co wydaje się być przesądzone. Oczywistym wydaje się zatem, że Szpital w niedługim czasie utraci możliwość zaspokajania potrzeb pacjentów" - czytamy w piśmie. 

Lekarze ostrzegają, że w obliczu fiaska postępowania restrukturyzacyjnego, personel lekarski zrzeszony w Giżyckim Konsorcjum Lekarzy Świadczeniodawców zmuszony zostanie do wypowiedzenia umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych ze Szpitalem.

"Apelujemy zatem do wszystkich podmiotów odpowiedzialnych za istnienie i prawidłowe funkcjonowanie placówki leczniczej w Giżycku o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do zapewnienia ciągłości opieki zdrowotnej w naszym regionie, również w przypadku braku powodzenia postępowania restrukturyzacyjnego" - podkreślają pracownicy szpitala. 

Więcej: gizycko.wm.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum