Giżycko: czy Grupa Nowy Szpital pozostanie operatorem lecznicy?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2015 19:56

Radni powiatu giżyckiego jednogłośnie przyjęli na sesji stanowisko, w którym rekomendowali zarządowi powiatu rozwiązanie umowy z Grupą Nowy Szpital prowadzącą miejscową lecznicę. Na początku roku o fatalnej kondycji placówki poinformowali lekarze.

Giżycko: czy Grupa Nowy Szpital pozostanie operatorem lecznicy?
Fot. Archiwum

W połowie stycznia lekarze opublikowali list otwarty, w którym napisali, że "w pracowni USG nie ma USG", do pracy nie nadaje się tomograf (chorych wożono na badania do Ełku i Mrągowa) a sprzęt na ortopedii pochodzi "chyba jeszcze z UNRY" - informuje Gazeta Wyborcza.

Opisali też sytuację, w której policja ze względu na zły stan techniczny pojazdu odebrała dowód rejestracyjny wynajętej przez operatora szpitala karetce, która z Giżycka przywiozła chorą do szpitala w Olsztynie. Lekarze poskarżyli się też na braki kadrowe.

Starosta giżycki Wacław Strażewicz zaznacza, że sytuację komplikuje dodatkowo fakt, iż Grupa Nowy Szpital zażądała odwołania prezes placówki. Starostwo się na to nie zgodziło.

W ocenie starosty ostateczna decyzja, czy Grupa Nowy Szpital nadal będzie operatorem lecznicy, zapadnie w ciągu kilku miesięcy.

Giżycki szpital powiatowy od 2012 r. jest spółką prawa handlowego, w której 100 proc. udziałów ma powiat giżycki. Przed dwoma laty powiat w konkursie na operatora szpitala wybrał Grupę Nowy Szpital.

Więcej: http://olsztyn.gazeta.pl

 

 

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum