Giełda: spółki z branży medycznej zniżkują

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 03 października 2017 09:34

Na warszawskim giełdowym parkiecie notowanych jest blisko 30 spółek związanych z ochroną zdrowia. Osiem z nich zgrupowanych jest w subindeksie WIG-leki, który w tym roku zyskał 15 proc. - wyraźnie mniej niż WIG.

Giełda: spółki z branży medycznej zniżkują
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

We wrześniu notowania kilku firm z tej branży wyznaczyły co najmniej roczny dołek. Airway Medix, Adiuvo Investments, Braster, Cormay, Master Pharm, Mercator Medical - kursy akcji tych firm we wrześniu wyznaczyły roczne minima.

W ostatnich miesiącach pod wyraźną presją podaży były kursy Adiuvo Investments, spółki zajmującej się rozwojem i komercjalizacją innowacyjnych projektów biomedycznych, oraz jej firmy zależnej Airway Medix, komercjalizującej urządzenia przeznaczone dla pacjentów unieruchomionych.

Spadki notowań Mercatora Medical i Master Pharmu to pokłosie rozczarowujących wyników finansowych w I półroczu. Rezultatom producenta rękawic gumowych głównie ciążyły wysokie ceny lateksu używanego w produkcji rękawic. Z kolei w wynikach producenta suplementów diety widoczne były koszty poniesione w związku z otwarciem nowej fabryki produkcyjnej w Łodzi i zwiększeniem zatrudnienia.

Więcej: www.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum