Gdynia: w jeden dzień zarejestrowali na rehabilitację 300 pacjentów

Autor: Gazeta.pl, SA/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2010 16:13

W kilkunastogodzinnej kolejce czekali chorzy, by zapisać się na rehabilitację w gdyńskiej przychodni Mira-Med.

Gdynia: w jeden dzień zarejestrowali na rehabilitację 300 pacjentów

Zapisy na rehabilitację w Centrum Rehabilitacji Mira-Med w Gdyni na pierwsze półrocze załatwiono w ciągu jednego dnia. Informacja o tym, że w tej prywatnej placówce, która ma kontrakt z NFZ, będą zapisy rozeszła się błyskawicznie.

Kolejka, licząca ok. 300 osób zaczęła ustawiać się nad ranem. Właściciel centrum Jarosław Popiołkiewicz twierdzi, że od stycznia do lutego rejestrowano pacjentów codziennie, osobiście, telefonicznie. Wyczerpany został, podpisany z NFZ na pół roku, kontrakt. Pod koniec lutego jeszcze raz sprawdzili liczbę miejsc i okazało się, że można przyjąć dodatkowych 30 pacjentów. Stąd decyzja o rejestrowaniu kolejnych pacjentów.

Szefowie ośrodka nie przypuszczali jednak, że przyjdzie aż 300 osób. Zarejestrowano wszystkich, którzy czekali. Chociaż kontrakt Centrum ma do czerwca, zapisywano już na sierpień i wrzesień. Przychodnia liczy na kontrakt na drugie półrocze.

Wiadomo jednak, że rejestracja jednego dnia nie wchodzi w rachubę. NFZ jasno określa jej zasady w podpisywanym przez placówkę kontrakcie. Fundusz przypomina, że możliwe jest zapisywanie się osobiście, telefonicznie lub przez osoby trzecie, codziennie. – Skarga pacjenta na sposób rejestracji, niezgodny z prawem, oznacza kontrolę w placówce i może grozić karą nawet do 1 proc. wartości kontraktu – wyjaśnia nam Wanda Pawłowicz, rzecznik prasowy Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum