Gdynia: w Szpitalu Morskim odwołują zabiegi, brakuje anestezjologów

Autor: Trójmiasto/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2019 12:35

Anestezjolodzy ze Szpitala Morskiego w Gdyni Redłowie nie przedłużyli kończącej się w grudniu dwuletniej umowy z lecznicą. Chodziło o warunki finansowe, których dyrekcja placówki nie zamierzała renegocjować.

Gdynia: w Szpitalu Morskim odwołują zabiegi, brakuje anestezjologów
Cześć planowanych operacji trzeba było odwołać Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Dyrekcja wyjaśnia, że wszystkie zabiegi ostre są zabezpieczone, natomiast część zabiegów planowych należało przesunąć w czasie - informuje trojmiasto.pl

Dodaje, że negocjacje z anestezjologami były prowadzone od 13 do 28 grudnia. Nie udało się osiągnąć konsensusu i w rezultacie 31 grudnia szpital ogłosił kolejny konkurs na świadczenie usług anestezjologicznych.

Zespół anestezjologów w Szpitalu Morskim w Gdyni Redłowie liczył do końca roku 13 osób. Do rozpisanego obecnie konkursu przystąpiło dziewięciu z nich. Anestezjolodzy zapewniają, że dążyli do porozumienia ze szpitalem, ale nie byli w stanie zgodzić się na proponowane stawki, choć i tak znacznie zeszli z tej, z jaką podchodzili do rozmów.

Do tej pory pracowali według stawki godzinowej, która jest o 15 zł niższa niż w przypadku anestezjologów ze Szpitala Wojewódzkiego. Liczyli, że uda się osiągnąć chociaż ten pułap.

Rozstrzygnięcie konkursu ma nastąpić 15 stycznia.

Więcej: zdrowie.trojmiasto.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum