Gdynia: takie stawki ratownikom proponuje w konkursie szpital miejski

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2019 09:46

Konkurs dla ratowników medycznych w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni nie zakończył się satysfakcjonującym rozwiązaniem zarówno dla szpitala, jak i samych ratowników. Może się okazać, że od września SOR będzie miał znacząco zmniejszoną obsadę.

Gdynia: takie stawki ratownikom proponuje w konkursie szpital miejski
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ogłoszony przez spółkę Szpitale Pomorskie konkursu o udzielania świadczeń zdrowotnych na SOR-ze Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni wywołał kontrowersje wśród ratowników medycznych. Do pracy w szpitalu miała zachęcić obietnica: im więcej będziesz pracować, tym większą stawkę za godzinę otrzymasz.

Oferta lecznicy przewidywała, że ratownik, który przepracuje na szpitalnym oddziale ratunkowym mniej niż 100 godzin może liczyć na stawkę 22 zł za godzinę. Za 100 godzin pracy i więcej będzie go obowiązywać stawka 24 zł za godzinę, za 140 godzin pracy i więcej - 26 zł za godzinę, a za 180 godzin pracy i więcej - 29 zł za godzinę.

Wysokość stawek, jak i sposób ich określania w konkursie został odebrany przez ratowników jako przymuszanie do nadmiernej pracy po godzinach.

Część ofert złożonych w konkursie szpital odrzucił ze względu na "wygórowane stawki" zaproponowane przez ratowników medycznych, co - jak wskazuje Gazeta Wyborcza - może oznaczać, że od września trzeba będzie ograniczyć pracę SOR. Szpital nie wyklucza i takiej możliwości, ale zapowiada też, że nadal będzie szukał chętnych do pracy ratowników. 22 sierpnia został ogłoszony kolejny konkurs.

Więcej: gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum