trojmiasto.pl/Rynek Zdrowia | 14-08-2019 09:18

Gdynia: kolejna przeprowadzka oddziału chirurgii dziecięcej

W 2015 r. oddział chirurgii dziecięcej w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni przeszedł modernizację za prawie 2 mln zł. Mali pacjenci krótko korzystali z efektu tych prac - między innymi świetlicy czy pomieszczenia dla rodziców, którzy opiekowali się swoimi pociechami. Od tego czasu oddział już dwukrotnie zmienił lokalizację.

FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

2 sierpnia br. po raz drugi oddział zmienił swoje umiejscowienie - został przeniesiony na najwyższe piętro szpitalnego budynku. Rodzice hospitalizowanych dzieci są tym zbulwersowani. Jak jednak tłumaczą władze spółki Szpitale Pomorskie, to konieczność związana z planami powstania centrum pediatrycznego w Szpitalu św. Wincentego a Paulo.

Jak przypomina Dariusz Nałęcz, wiceprezes Szpitali Pomorskich sp. z o.o,, przed czterema laty oddział chirurgii dziecięcej został zmodernizowany, jednak później podjęta została decyzja o jego przeniesieniu i połączeniu z innymi oddziałami pediatrycznymi w Szpitalu św. Wincentego a Paulo.

Jak wyjaśnia prezes Nałęcz ostatnie przenosiny oddziału wynikają z tego, że od 1 października w tym miejscu ma zacząć działać oddział urologiczny Szpitala Miejskiego. Po przeprowadzce urologii zwolnią się pomieszczenia, które przeznaczone zostaną na oddziały pediatryczne, w tym chirurgię dziecięcą.

Więcej: zdrowie.trojmiasto.pl