Gdańsk: wdzięczność pacjenta

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2010 21:37

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hematologii i Transplantacji Szpiku zafundowało Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prace budowlane wartości 120 tys. zł.

Obiektowi Kliniki groziła katastrofa budowlana, jedna z klatek schodowych zaczęła odchylać się od budynku, do którego kilkanaście lat wcześniej ją dobudowano Tędy na drugie piętro wędrowały rodziny, by odwiedzić swoich najbliższych na oddziale przeszczepowym. Klatkę zamknięto, odwiedziny wstrzymano.

– Trafił się nam bardzo życzliwy wykonawca, Przedsiębiorstwo Budowlane Granit z Kartuz – opowiada Stanisław Zienkowicz, wiceprezes Stowarzyszenia. – To oni podjęli się tej niewdzięcznej pracy i „przyspawali” klatkę schodową, a także wykonali pionową izolację wokół całego budynku.

Zienkowicz zapowiada, że na tym nie koniec i obecuje również dokończenie wymiany okien. Stowarzyszenie, w którym jest wiceprezesem, zebrało pieniądze głownie z „1 procenta”. Ale Stanisław Zienkowicz sam „kolęduje” po zaprzyjaźnionych firmach. Prosząc o pomoc dla Kliniki zebrał 343 tysiące na remont oddziału dla pacjentów po przeszczepach.

Więcej: Nasze Miasto

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum