Gdańsk: trzeba dokończyć budowę Centrum Medycyny Inwazyjnej!

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2010 12:40

Gdański Uniwersytet Medyczny wystosowały list do premiera Donalda Tuska i ministra finansów Jacka Rostowskiego w związku z zagrożeniem dokończenia budowy Centrum Medycyny Inwazyjnej.

Harmonogram prac określał oddanie gotowego i wyposażonego ośrodka do 20 stycznia przyszłego roku. Jednak na przeszkodzie stanęły środki finansowe. Powodem jest kryzys. Rząd miał przekazać 134 mln złotych. Jednak kwota ta została pomniejszona aż do 40 mln złotych. Na dokończenie prac brakuje 45 mln złotych.

– Nie dopuszczamy myśli, aby budowa stanęła. Dlatego tak wcześnie powzięliśmy kroki, które jesteśmy przekonani, przyniosą oczekiwane rezultaty. Budowa co prawda została opóźniona, abyśmy nie musieli płacić „postojowego” wykonawcy – wyjaśnia w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl, rzecznik prasowy uczelni, prof. dr hab. Roman Nowicki.

Rezerwa rządowa została przeznaczona na pomoc dla powodzian, więc na środki finansowe władze uczelni mogą jedynie liczyć z resortu. W tej sprawie władze uczelni mają rozmawiać z minister zdrowia Ewą Kopacz.

W tym wypadku również nie ma pewności, że środki uda się otrzymać. W związku z tym uczelnia już przygotowuje własny plan, który najpierw musi zostać zaakceptowany przez ministrów zdrowia i finansów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum