Gdańsk: trwają przygotowania do przeprowadzki klinik UCK do CMI

Autor: Dziennik Bałtycki, KR/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2012 10:02

Przeprowadzka dwunastu klinik Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego do Centrum Medycyny Inwazyjnej rozpocznie się 3 lutego i potrwa miesiąc. Będzie to przedsięwzięcie o wielkiej skali, wymagające zorganizowania w sposób jak najmniej uciążliwy dla pacjentów. Ta właśnie sprawa była tematem spotkania u wojewody pomorskiego w poniedziałek (16 stycznia).

Wojewoda zobowiązał dyrekcję szpitala do przygotowania informacji na temat podmiotów udzielających pomocy osobom, które nie będą mogły być przyjęte w UCK. Informacje na ten temat przekazywane będą również środkom masowego przekazu.

Jak informuje Dziennik Bałtycki, 3 lutego wstrzymana zostanie praca klinicznego oddziału ratunkowego. W kolejnych dniach kliniki, które będą przeprowadzać się do Centrum Medycyny Inwazyjnej, zaczną sukcesywnie wypisywać chorych po operacjach.

Pierwsza do nowej siedziby przeniesione zostanie klinika chorób oczu. Przeprowadzkę zaplanowano na 14 lutego. W kolejnych dniach przeniosą się m.in. klinika chirurgii plastycznej, klinika chirurgii onkologicznej, klinika gastroenterologii i hepatologii, klinika otolaryngologii z oddziałem chirurgii szczękowo-twarzowej. Kolejny etap przeprowadzki odbędzie się 20 lutego.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum