Gdańsk: szpital Swissmed z certyfikatem akredytacyjnym

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2011 18:52

NZOZ Swissmed Centrum Zdrowia otrzymał certyfikat akredytacyjny przyznawany przez Ministerstwo Zdrowia.

Gdańsk: szpital Swissmed z certyfikatem akredytacyjnym

Podczas audytu Centrum Monitorowania Jakości dokonano analizy m.in. funkcjonowania poszczególnych jednostek szpitalnych, przestrzegania procedur związanych z zapewnieniem jakości usług i bezpieczeństwa pacjenta, prowadzeniem dokumentacji medycznej, zarządzaniem personelem.

Lecznicy Swissmed przyznano 83 proc. punktów na 100. Jest ona jedynym szpitalem w Gdańsku, który uzyskał certyfikat akredytacyjny CMJ, będący potwierdzeniem wysokiej oceny poziomu świadczeń medycznych i dbałości o bezpieczeństwo pacjenta. Dotychczas na liście szpitali certyfikowanych znajduje się prawie 100 szpitali, zaledwie 5 w województwie pomorskim.

Szpital Swissmed to 76-łożkowy szpital niepubliczny, który wykonuje procedury z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, kardiologii inwazyjnej i kardiochirurgii, ortopedii i traumatologii, ginekologii, okulistyki, urologii, neurochirurgii, laryngologii. Świadczy usługi komercyjne dla osób prywatnych i firm oraz posiada kontrakt z Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum