Gdańsk: spór o siedzibę przychodni trwa

Autor: KR/Rynek Zdrowia, Dziennik Bałtycki • • 08 grudnia 2009 13:45

Czy pojawi się wreszcie szansa na rozwiązanie konfliktu wokół Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej przy ul. Długiej w Gdańsku?

Gdańsk: spór o siedzibę przychodni trwa
Leszek Czarnobaj, wicemarszałek województwa pomorskiego

Zarząd województwa podjął decyzję o przeniesieniu Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej w Gdańsku z kamienicy na ul. Długiej w centrum miasta, na obrzeża w okolice Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego.

Przeciw tej decyzji protestowała dyrektor przychodni, Ewa Zarazińska. Została zwolniona ze stanowiska. Protestowali też pracownicy i pacjenci. 7 grudnia spotkali się w przychodni z wicemarszałkiem pomorskim Leszkiem Czarnobajem i dr. Zbigniewem Krzywosińskim, zastępcą dyrektora departamentu zdrowia w UM.

Podczas dyskusji pracownicy zwracali uwagę na położenie nowej proponowanej siedziby. Pokreślali, że nie jest to bezpieczna okolica, a przeprowadzka na ul. Smoluchowskiego jest pierwszym krokiem do likwidacji placówki.

Jak podaje Dziennik Bałtycki podobnego zdania jest rada społeczna przychodni. Jej wiceprzewodniczący Jarosław Szczukowski apelował do marszałka Czarnobaja do ponowne przeanalizowanie decyzji i poszukanie konstruktywnych, niekonfliktowych rozwiązań.

W rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Leszek Czarnobaj podkreślił, że na dziś wiadomo na pewno, że przychodnia powinna się wyprowadzić z ul. Długiej, a obecnie nie ma lepszej alternatywy niż budynek przy ul. Smoluchowskiego.

Pracownicy przypomnieli, że poprzednia dyrektor proponowała m.in. lokalizację przy ul. Oliwskiej, Kołobrzeskiej lub w budynku Szpitala Wojewódzkiego. Była też mowa o przekształceniu przychodni w niepubliczny ZOZ.

– Na wniosek nowej dyrektor lecznicy oraz pracowników przychodni przyjrzymy się raz jeszcze wszystkim propozycjom lokalizacji. W tej chwili zależy nam, by przychodnia mogła się spokojnie wywiązać z kontraktu. Siedzibę na ul. Długiej opuści najwcześniej w pierwszym kwartale przyszłego roku – mówi portalowi rynekzdrowia.pl wicemarszałek Leszek Czarnobaj.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum