Gdańsk: spór o leczenie uzależnionych

Autor: trojmiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2012 10:06

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Gdańsku podpisał z NFZ kontrakt na terapię metadontem uzależnionych od opiatów. O kontrakt starała się także gdańska filia bydgoskiej Fundacji Sue Ryder, która na przełomie października i listopada 2011 roku już zaczęła przyjmować pacjentów.

Kontrakt wart 500 tys. zł podpisał Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Gdańsku (WOTUW). Zdaniem Jacka Sękiewicza, dyrektora WOTUW, pieniądze te wystarczą na leczenie blisko 40 pacjentów. WOTUW zamierza prowadzić terapię od 50 do 60 pacjentów - informuje portal trojmiasto.pl.

Od kilku miesięcy działał w Gdańsku doraźny punkt oferujący terapię metadonową, prowadzony przez gdańską filię Fundacji Sue Ryder. W wyniku konkursu NFZ nie otrzymał on jednak finansowania.

Prof. Edward Gorzelańczyk z Ośrodka Opieki Paliatywnej Sue Ryder zapowiada, że placówka będzie się odwoływać od decyzji NFZ. Jego zdaniem ośrodek, który nie ma doświadczenia w leczeniu metadonem stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów.

Zarzuty te odpiera dyrektor WOTUW, przekonując, że jego personel przeszedł odpowiednie szkolenia oraz zdobył wymagane certyfikaty.

Więcej: www.trojmiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum