Gdańsk: radni zdecydują o przeniesieniu przychodni

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 06 września 2011 13:58

Samorządowcy podczas wtorkowej (6 września), drugiej już sesji, zdecydować mają o przeprowadzce Wojewódzkiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej z obecnej siedziby do Szpitala Specjalistycznego św. Wojciecha SP ZOZ na Zaspie oraz o sprzedaży działki, na której ona stoi.

Gdańsk: radni zdecydują o przeniesieniu przychodni
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W trakcie poprzedniej sesji, która odbyła się pod koniec lipca, projekt uchwały przepadł ze względów formalnych. Zabrakło opinii jednego ze związków zawodowych - NSZZ Solidarność, a jest to wymóg ustawowy. 

Kilkadziesiąt osób - pracowników przychodni oraz pacjentów - protestowało wówczas ostro w obronie placówki przed Urzędem Marszałkowskim. Ich zdaniem przeprowadzka przychodni do szpitala oznacza tak naprawdę jej likwidację. 

Lekarze obawiają się też, że warunki, które szpital zaoferuje przychodni będą dalekie od ideału. Przychodnia w obecnej siedzibie przy ul. Lęborskiej mieści się od 1971 roku. Zajmuje 675 mkw. powierzchni, wyremontowanej i wyposażonej własnym kosztem. 

Władze województwa pomorskiego obiecują, że zagwarantują młodym sportowcom porównywalne warunki i badania profilaktyczne według standardu określonego przez Ministerstwo Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze