Gdańsk: przychodnia stomatologiczna jednak nie znalazła nabywcy

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 31 października 2013 11:35

Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna SPZOZ w Gdańsku miała trafić w prywatne ręce. Ostatecznie nabywca zrezygnował z jej zakupu. Nieoficjalnie mówi, że z powodu przyznania przychodni niższego kontraktu z pomorskiego NFZ niż zakładał biznesplan.

Gdańsk: przychodnia stomatologiczna jednak nie znalazła nabywcy
Kontrakt przychodni z pomorskim NFZ został zmniejszony. W 2012 roku sięgał on 2 mln zł, jednak przychodnia nie w pełni go wykonała. Kolejny kontrakt jest niższy o 390 tys. zł. Dla 11 pracowników administracji, w której były największe przerosty w stosunku do personelu medycznego, skończyło się to wypowiedzeniami.

Płynność finansowa przychodni jest co prawda zachwiana (brakuje jej 180 tys. zł), ale w przyszłym roku powinna wrócić do równowagi.

Zdaniem wicemarszałek Hanny Zych-Cisoń, Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej jako placówce publicznej bez znaczących inwestycji będzie bardzo trudno konkurować z prywatnymi poradniami tej specjalności. W najbliższym czasie zarząd znów rozważać więc będzie, co z nią dalej zrobić. W grę wchodzi zarówno przejęcie jej przez spółkę pracowniczą, jak ponowna próba jej sprzedaży.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum