Gdańsk: przed siedzibą NFZ ma się pojawić 200 protestujących

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2013 08:54

Co najmniej 200 osób ma pojawić się w środę (26 czerwca) o g. 10 przed budynkiem dyrekcji Funduszu w Gdańsku. Będą protestować przeciw rozstrzygnięciom konkursów na AOS.

Gdańsk: przed siedzibą NFZ ma się pojawić 200 protestujących

Jak podaje Dziennik Bałtycki, przedstawiciele związków zawodowych, pracownicy poradni i szpitali będą protestować przeciw ostatnim rozstrzygnięciom Pomorskiego Oddziału NFZ i zażądają unieważnienia konkursów na specjalistyczną opiekę ambulatoryjną na Pomorzu.

W opinii protestujących do manifestu skłoniły ich: załamanie systemu opieki specjalistycznej nad pomorskimi pacjentami, likwidacja prawie 300 poradni, pojawienie się "białych plam" na zdrowotnej mapie Pomorza oraz groźba utraty pracy przez co najmniej 1000 lekarzy, pielęgniarek, laborantów, rehabilitantów i techników medycznych.

Jak już pisaliśmy, Barbara Kawińska, dyrektor pomorskiego oddziału Funduszu zapowiedziała, że placówki, które wygrały konkursy bedą dokładnie skontrolowane: - 1 lipca zasłona opadnie i ukaże się naga prawda, bo rozpoczną się masowe kontrole - zaznaczyła, wypowiadając się dla Dziennika Bałtyckiego. Ostrzegła, że jeżeli do poradni będą jakiekolwiek zastrzeżenia, płatnik wypowie umowy.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum