Gdańsk: pracownicy szpitala na Zaspie boją się upadłości przyszłej spółki

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 09 września 2013 19:06

Pracownicy Szpitala Specjalistycznego na gdańskiej Zaspie nie chcą być pierwszą szpitalną spółką na Pomorzu, która ogłosi upadłość. Jak twierdzą nie mają nic przeciw spółkom, ale pospieszne przekształcenie placówki ich zdaniem może zakończyć się dramatem dla pacjentów.

Gdańsk: pracownicy szpitala na Zaspie boją się upadłości przyszłej spółki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zdaniem pracowników - placówka na Zaspie to najbardziej zaniedbany szpital marszałkowski na Pomorzu. Od lat zabiega o finansowe wsparcie samorządu na najpilniejsze inwestycje. Bezskutecznie.

Kluczową sprawą jest jednak poprawa płynności finansowej szpitala. Największym obciążeniem są dla niego zobowiązania wymagalne - na 31 lipca br. - rzędu ok. 10 mln zł. Szpital stara się o kredyt, by je spłacić i ma na to szansę, ale bank chce zapewnienia ze strony Urzędu Marszałkowskiego, że po przekształceniu szpitala w spółkę otrzyma poręczenie lub zabezpieczenie na majątku.

Już dwukrotnie zespół ds. przekształceń w Urzędzie Marszałkowskim debatował nad losem "Zaspy". W ubiegłym tygodniu wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń odwiedziła szpital i próbowała do tej idei przekonać jego pracowników. W poniedziałek (9 września) na spotkanie w urzędzie zaprosiła ordynatorów.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze