×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gdańsk: pierwsza dotacja po przekształceniu w ramach ustawy o działalności leczniczej

Autor: UM/Rynek Zdrowia12 lipca 2012 15:08

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, samorząd otrzyma blisko 2 mln zł dotacji z budżetu państwa na spłatę zobowiązań, przejętych po przekształconym w spółkę Przemysłowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Gdańsku.

Gdańsk: pierwsza dotacja po przekształceniu w ramach ustawy o działalności leczniczej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Według urzędu marszałkowskiego w Gdańsku, chodzi o pierwszy w kraju pozytywnie rozpatrzony przez Ministerstwo Zdrowia wniosek o przyznanie dotacji w ramach przekształcenia samodzielnego publicznego ZOZ-u w trybie Ustawy o działalności leczniczej.

Przekształcenie Przemysłowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gdańsku w spółkę prawa handlowego ze 100-procentowym udziałem samorządu województwa, nastąpiło 13 czerwca 2012 r. W ramach przekształcenia pomorski samorząd przejął zobowiązanie placówki, wynikające z zaciągniętego w 2006 r. kredytu restrukturyzacyjnego.
 
- Ministerstwo Zdrowia poinformowało nas właśnie, że w ramach przekształcenia ustalona została dotacja z budżetu państwa na spłatę tego zobowiązania, w wysokości blisko dwóch milionów złotych - powiedział marszałek Mieczysław Struk. 
 
Samorząd województwa planuje, że w lipcu 2012 r. zakończą się także procesy przekształceń Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Gdańsku oraz Szpitala Specjalistycznego w Prabutach - podał serwis informacyjny urzędu marszałkowskiego.
 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum