Gdańsk: pacjent prosi o zaświadczenie o kolejce do specjalisty, szpitale odmawiają

Autor: trojmiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 25 lipca 2013 09:08

Ubezpieczyciel zażądał od poszkodowanego zaświadczenia, że nie miał on możliwości skorzystania z świadczeń w ramach NFZ. Jednak placówki odmówiły pisemnej potwierdzenia o długim czasie oczekiwania do specjalisty.

Gdańsk: pacjent prosi o zaświadczenie o kolejce do specjalisty, szpitale odmawiają

Jak podaje portal trojmiasto.pl, mężczyzna starał się o wypłatę odszkodowania za wypadek komunikacyjny, w którym brał udział. Z powodu długich kolejek do neurologa i ortopedy w ubezpieczenia zdrowotnego w Funduszu, które uniemożliwiłyby mu natychmiastowe leczenie, postanowił leczyć się prywatnie.

Gdy zaczął starać się o wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, ubezpieczyciel zażądał od niego informacji, że "(...) nie było możliwości skorzystania z określonych usług w ramach NFZ (...)".

Pacjent zwrócił się do Szpitala Specjalistycznego św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie. Terminy wizyt do neurologa i ortopedy to październik 2013 r. Jednak lecznica odmówiła mu wydania takiej informacji na piśmie. Sytuacja powtórzyła się w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku - opisuje sytuację pacjenta portal naszemiasto.pl. 

Jeden ze szpitali wyjaśnia, że trudno udzielić takich informacji w sposób wiążący, bowiem czas oczekiwania do lekarzy cały czas się zmienia. W przypadku stanu pilnego pacjenta, mimo kilkumiesięcznych kolejek - wizyta odbędzie się.

W przypadku pacjentów, którzy do lecznicy zgłaszają się po raz pierwszy - zostają wpisani na listę z numerem telefonu i adnotacją, że jeśli zwolni się wcześniejszy termin, zostaną o tym poinformowani.

Więcej: www.trojmiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum