Gdańsk: ostatnia publiczna przychodnia stomatologiczna zostanie sprzedana?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2012 11:31

Władze województwa chcą sprzedać jedyną na Pomorzu publiczną przychodnię stomatologiczną. Wojewódzka Przychodnia Stomatologiczna w Gdańsku w ubiegłym roku przyjęła ponad 23 tys. pacjentów.

Urząd marszałkowski w 2009 roku po raz pierwszy ogłosił przetarg na sprzedaż przychodni. Nie było jednak wówczas chętnych. Był też projekt włączenia placówki w struktury Akademii Medycznej w Gdańsku, ale uczelnia się z tego wycofała.

W poniedziałek (30 stycznia) radni sejmiku pomorskiego przegłosowali uchwałę o kolejnym wystawieniu przychodni na sprzedaż w drodze przetargu. Szacunkowa cena - 3,5 mln zł.

Zdaniem Jolanty Sobierańskiej-Grendy, dyrektora departamentu zdrowia Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, jeśli znajdzie się firma, która będzie spełniała warunki przejęcia, to dla pacjentów de facto nic się nie zmieni. Dalej będzie to przychodnia stomatologiczna na kontrakcie z NFZ.

Część stomatologów z przychodni, na wieść o planowanej sprzedaży palcówki zrezygnowała z pracy. Pozostali obawiają się zwolnień.

Personel przychodni to w sumie 55 osób. Przetarg na przejęcie placówki ogłoszony zostanie prawdopodobnie w marcu i jeśli znajdą się oferenci, w połowie roku stanie się ona prywatnym zakładem.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum