Gdańsk: nie chcą innnego dyrektora!

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2009 16:30

Pracownicy Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku nie godzą się z odejściem Mirosława Domosławskiego, odwołanego we wtorek przez marszałka.

– Jesteśmy oburzeni, Zarzuty Centralnego Biura Antykorupcyjnego są wątpliwe, fatalna jest forma odwołania dyrektora: w ciągu dwóch godzin, dwa dni przed wigilią bez możliwości wytłumaczenia się z zarzutów. Dla pracowników to jest gigantyczna awantura. Protestujemy przeciwko odwołaniu, bo dyrektor Domosławski w ciągu pięciu lat zrobił z prowincjonalnego szpitala, nowoczesny ośrodek, w którym dużo się dzieje, o którym słychać w Pomorskiem i całej Polsce – mówi Piotr Czauderna, kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej w PCT.

Pracownicy zorganizowali w środę spontaniczną akcję protestacyjną w holu szpitala, na choince zawiesili transparent „nasz szpital, nasz dyrektor". Kiedy Domosławski pojawił się na wiecu, nagrodzili go długimi brawami.

Powodem dymisji Domosławskiego są wyniki przeprowadzonej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroli, która wykazała nieprawidłowości w zarządzaniu szpitalem. Kontrola w gdańskim szpitalu dotyczyła wybranych zamówień publicznych udzielanych przez tę placówkę w latach 2006-2008. We wtorek raport z niej trafił do urzędu marszałkowskiego. Nieprawidłowości w nim ujawnione potwierdziły częściowo przeprowadzone równoległe kontrole Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Najwyższej Izby Kontroli.

– Może byłem nieostrożny przy zawieraniu niektórych umów czy przetargów. Ale nieprawidłowości dotyczą raczej względów formalnych, dzięki moim działaniom wyprowadziłem szpital na prostą. Nie mamy zadłużeń wymagalnych, z roku na rok szpital radzi sobie coraz lepiej – przyznaje dyrektor Domosławski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum