Gdańsk: dyrektorka szpitala na gdańskiej Zaspie odwołana

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR, Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia   • 11 września 2013 14:04

Zarząd Województwa Pomorskiego odwołał Krystynę Grzenię ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego Św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie. Szpital ma być przekształcany w spółkę. Wcześniej dyrektor przedstawiła poważne uwagi do tego projektu.

Gdańsk: dyrektorka szpitala na gdańskiej Zaspie odwołana
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Powodem decyzji ogłoszonej we wtorek (10 września) była "utrata zaufania Zarządu Województwa Pomorskiego do obecnego dyrektora, wynikająca z odmiennej wizji zarządzania placówką".

Jak poinformowała Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, według Zarządu plan zarządzania szpitalem w najbliższym okresie przedstawiony przez obecną dyrekcję szpitala stanowi ryzyko zagrożenia dla bieżącej działalności szpitala, co mogłoby spowodować z końcem 2014 r. postawienie placówki w stan likwidacji.

- Planowane przez Zarząd Województwa Pomorskiego przekształcenie tego strategicznego z punktu widzenia władz Pomorza szpitala, zapewniające ciągłość udzielanych świadczeń medycznych, przy zachowaniu wysokiej jakości świadczonych usług, niezbędne zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa pracowników, jak i pacjentów szpitala na Zaspie, musi rozpocząć się niezwłocznie - podała portalowi rynekzdrowia.pl Małgorzata Pisarewicz.

Na łamach Dziennika Bałtyckiego Krystyna Grzenia, była obecnie dyrektor szpitala na Zaspie, przyznaje, że szok po nagłej dymisji jeszcze nie minął.

 Uważa, że marszałek pomorski nie rozumiał jej argumentów na rzecz chwilowego przełożenia pomysłu przekształcenia szpitala na Zaspie na później.

- Zgodnie z planem Urzędu Marszałkowskiego nasz szpital ma być przekształcony w spółkę jeszcze w listopadzie bieżącego roku. Ja w swoim biznesplanie opisałam wszelkie zagrożenia z tego wynikające. Uczciwie. Sądziłam, że będzie to podstawa do rozmów - wyznaje była dyrektor.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze