Gdańsk: dla kogo podwyżki w UCK?

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2010 10:12

Etatowy personel Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, ma otrzymać premie. Trwa dyskusja związkowców z dyrekcją na temat premii dla osób na kontraktach.

Do wypłaty pieniędzy pracownikom Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, pomimo nadal nienajlepszej kondycji finansowej szpitala, dyrekcję placówki zobowiązuje tzw. ustawa podwyżkowa z 2006 roku.

Jak przypomina Dziennik Bałtycki, zgodnie z ustawą zarządzający zakładami opieki zdrowotnej są zobligowani do przekazywania pracownikom na podwyżki co najmniej 40 procent wzrostu zobowiązania NFZ wobec placówki. Kontrakt szpitala uniwersyteckiego z pomorskim NFZ w latach 2008/2009 wzrósł o ok. 50 milionów złotych. Pracownikom należało się więc 19 mln. Część pieniędzy została rozdysponowana na podwyżki i premie w ubiegłym roku. Do rozdysponowania zostało 11 mln złotych.

Osiem związków zawodowych działających w szpitalu uniwersyteckim ustaliło, że każdy pracownik powinien dostać taką samą premię. Nie dostaliby jej pracownicy kontraktowi.

Teraz trwają na ten temat dyskusje pomiędzy związkami zawodowymi, działającymi w UCM i dyrekcją. Związki domagają się równego podziału pieniędzy, bez względu na formę zatrudnienia.

Więcej w Dzienniku Bałtyckim.  

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum