Gdańsk: czy Mirosław Domosławski wróci na stanowisko dyrektora szpitala?

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2010 11:26

Prokuratura Rejonowa Gdańsk Wrzeszcz wszczęła postępowanie w sprawie nieprawidłowości w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku.

Śledztwo wszczęto po kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego w PCT, którym kierował dyrektor Mirosław Domosławski. Ujawnione nieprawidłowości dotyczyły zamówień publicznych realizowanych przez szpital w latach 2006-2008. Jeden z najpoważniejszych zarzutów CBA dotyczył przetargu na prowadzenie księgowości szpitalnej. Mimo, że lecznica zatrudniała księgową i opłacała dział księgowości, dyrektor zatrudnił firmę zewnętrzną. Przetarg na usługi księgowe wygrała firma prowadzona przez znajomą dyrektora, choć w oświadczeniu napisał on, że nie zna tej osoby. Prokuratura uznała, że tej kwestii niezbędne będą wyjaśnienia.

Dyrektora Domosławskiego ze stanowiska odwołał marszałek Jan Kozłowski, kiedy zapoznał się z wynikami kontroli przeprowadzonej przez CBA. W ubiegłym tygodniu, na wniosek stających w obronie dyrektora lekarzy, podjęta została także decyzja o tym, że do czasu przedstawienia wyników śledztwa prowadzonego przez prokuraturę oraz do momentu zakończenia wyników niezależnego audytu, konkurs na nowego szefa placówki nie zostanie ogłoszony.

– Wyniki śledztwa, które powinno zakończyć się w ciągu trzech miesięcy oraz analiza wyników kontroli w szpitalu zadecydują o tym, czy dyrektor Domosławski powróci na swoje stanowisko czy też zostanie powołany nowy szef szpitala w drodze konkursu – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Tomasz Konopacki z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum