Gdańsk: coraz bliżej przeprowadzki UCK - będzie kłopot

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2012 21:43

W ocenie służb wojewody gdańskiego, który domaga się szczegółowego harmonogramu przeprowadzki dwunastu klinik Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego (planowanej od 3 lutego do 5 marca), największy problem mogą sprawić przenosiny klinik wykonujących procedury wysokospecjalistyczne, które na Pomorzu dostępne są tylko w UCK.

Równie dolegliwe dla pacjentów będzie czasowe wyłączenie z pracy Klinicznego Oddziału Ratunkowego. Pacjentów, którzy tam trafiali, będą musiały przejąć inne gdańskie szpitale - informuje Polska The Times.

Większość obowiązków UCK na czas przeprowadzki mają wziąć na siebie: SPZOZ Szpital Specjalistyczny Św. Wojciecha oraz Pomorskie Centrum Traumatologii. Ich dyrektorzy nie kryją obaw.

Jak twierdzi Krystyna Grzenia, dyrektor Szpitala Specjalistycznego, już dziś pacjenci przebywają na SOR po 2-3 dni w oczekiwaniu na wolne miejsce na internie. Dodaje, że nierzadko pacjentów trzeba kłaść na innych oddziałach, np. laryngologii lub wprost na korytarzach.  

Według Małgorzaty Bartoszewskiej-Dogan, dyrektorki Pomorskiego Centrum Traumatologii, sytuacji nie sprzyja obecny okres przeziębień, a każdego dnia w SOR na przyjęcie czeka 5-7 chorych, których nie można odesłać.

Więcej: www.polskatimes.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum