Gdańsk: będzie konkurs na nowego dyrektora PCT

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 26 listopada 2010 14:55

Na początku grudnia 2010 r. zarząd województwa pomorskiego ogłosi konkurs na dyrektora Pomorskiego Centrum Traumatologii.

Gdańsk: będzie konkurs na nowego dyrektora PCT
Jak poinformowała Rynek Zdrowia Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, wkrótce rozpisany zostanie konkurs na nowego szefa Pomorskiego Centrum Traumatologii im. M. Kopernika w Gdańsku.

Rzecznik przypomina, że w grudniu 2009 r. ze stanowiska dyrektora PCT odwołano Mirosława Domosławskiego. Powodem odwołania były wyniki przeprowadzonej przez CBA kontroli, która wykazała nieprawidłowości w zarządzaniu szpitalem. Zarząd powierzył wtedy obowiązki dyrektora lecznicy Leszkowi Klimaszewskiemu. W sierpniu 2010 r. na tym stanowisku zastąpił go tymczasowo Jarosław Litwin.

Jak zapewnia Małgorzata Pisarewicz, ogłoszenie konkursu nie ma związku ze sprawą nielegalnych operacji wykonywanych w szpitalu.

– Sprawą zajmuje się prokuratura i Ministerstwo Zdrowia. Zarząd województwa skupia się na tym, by szpital miał dobrego menedżera i funkcjonował prawidłowo – wyjaśnia Małgorzata Pisarewicz.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum