Gdańsk: będą zwalniać w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym

Autor: Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia • • 30 lipca 2009 18:47

Kilkaset osób jeszcze w tym roku straci pracę w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. W tym największym w regionie szpitalu rozpoczął się właśnie audyt zatrudnienia.

Kontrola, która potrwa do połowy sierpnia ma ustalić, na których oddziałach są przerosty kadrowe. Rektor uczelni prof. Janusz Moryś zapowiada, że zwolnienia rozpoczną się po wakacjach i w pierwszej kolejności dotyczyć mają pracowników pralni i osób sprzątających placówkę. Zadania te przejmą firmy zewnętrzne, wyłonione w przetargu.

Rektor liczy, że część zwolnionych pracowników znajdzie pracę w firmach, które będą świadczyć usługi na rzecz placówki. W sumie szpital zwolni lub zaproponuje kontrakty ok. 700 osobom, w tym lekarzom.
 
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne nadal nie dostało kredytu na spłatę najpilniejszych długów. O pozyskanie 140 mln złotych stara sie od ponad roku. Trwa spór prawny między bankami a ministerstwem skarbu o interpretacje przepisu dotyczącego poręczenia pożyczki. Resort uważa, że nie może być jej gwarantem, bank bez poręczenia pieniędzy nie da.

Rektor zapewnił jednak, że mimo problemów finansowych szpital pracuje bez zakłóceń, ma 85 proc. obłożenie, przyjął więcej pacjentów niż to wynika z kontraktu i NFZ powinien mu zapłacić dodatkowe 20 mln złotych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum