trojmiasto.pl/Rynek Zdrowia | 07-01-2015 16:17

Gdańsk: Tomasz Sławatyniec nowym prezesem Szpitala Dziecięcego Polanki

Decyzją rady nadzorczej, nowym dyrektorem Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku został Tomasz Sławatyniec, dotychczasowy prezes Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni, który funkcję swoją sprawował tam niespełna 1,5 roku.

Od 2006 roku Szpitalem na Polankach kierował dr Tadeusz Podczarski, który z końcem 2014 r. przeszedł na emeryturę i zakończył swoją pracę zawodową.

Tomasz Sławatyniec jest lekarzem, specjalistą w zakresie chorób płuc oraz pediatrą. W 1982 r. ukończył Akademię Medyczną w Warszawie, później Zarządzanie i Marketing w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz studia MBA na tej samej uczelni. Pracował m.in. w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, następnie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Ciechanowie. W latach 1991-1999 był dyrektorem naczelnym Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym.

W latach 2004-2012 dyrektorem ds. korporacyjnych firmy Roche Polska sp. z o.o., gdzie odpowiadał m.in. za przygotowanie strategii refundacyjnej dla leków wprowadzanych na rynek polski czy też negocjacje poziomu finansowania leków w terapeutycznych programach zdrowotnych (lekowych) oraz katalogu chemioterapii na poziomie Centrali NFZ i oddziałów wojewódzkich. Do Szpitala Morskiego trafił w sierpniu 2013 r.

Więcej: www.trojmiasto.pl