Gałczyńska-Zych: w marcu szpitale mogą mieć poważny problem

Autor: RMF/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2018 20:06

- Wielu dyrektorów już ma problemy z dopięciem grafików dyżurów lekarskich. Mój szpital nie jest jednak jeszcze w tak dramatycznej sytuacji jak małe szpitale, gdzie niedobór kadry jest absolutnie widoczny - powiedziała rozmowie z RMF FM Dorota Gałczyńska-Zych, dyrektor Szpitala Bielańskiego w Warszawie.

Dorota Gałczyńska-Zych, dyrektor Szpitala Bielańskiego w Warszawie; FOT. PTWP

Komentując spór między lekarzami a Ministerstwem Zdrowia i wypowiadanie klauzul opt-out, dyrektor Gałczyńska-Zych wskazała, że jest kilka sposobów złagodzenia skutków deficytu lekarzy w szpitalach, np. zastosowanie systemu równoważnego pracy lub - jeśli Ministerstwo Zdrowia wprowadzi taką możliwość - dyżurowania jednego specjalisty na kilku oddziałach.

Zapytana, czy zdecydowałaby się na wprowadzenie takiego rozwiązania, odpowiedziała: - Jak staniemy pod ścianą. W obecnej retoryce, że za wszystko odpowiada dyrektor szpitala, będę zmuszona do wyboru mniejszego zła - stwierdziła Gałczyńska-Zych.

Podkreśliła, że grupa zawodowa lekarzy jest bardzo odpowiedzialna i nie ma zagrożenia dla zdrowia pacjentów, choć lekarze są coraz bardziej przemęczeni.

Więcej: www.rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum