×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

GUMed: wpłynęła jedna oferta na kupno szpitala przy ul. Klinicznej w Gdańsku

Autor: PAP/Rynek Zdrowia13 listopada 2017 19:38Aktualizacja: 13 listopada 2017 19:47

Jedna oferta wpłynęła w przetargu na kupno budynków szpitala przy ul. Klinicznej w Gdańsku - podał Gdański Uniwersytet Medyczny. W szpitalu urodziło się najwięcej gdańszczan. Cena wywoławcza za działkę o powierzchni ponad 2 ha i 12 budynków wynosi 34 mln zł.

GUMed: wpłynęła jedna oferta na kupno szpitala przy ul. Klinicznej w Gdańsku
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMed) poinformował w poniedziałek (13 listopada) że w przetargu na kupno nieruchomości Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego położonej przy ul. Klinicznej 1a w Gdańsku ofertę złożyła jedna firma.

Przedstawiciele uczelni nie ujawniają nazwy oferenta. Poinformowano, że nie jest to firma deweloperska tylko podmiot prowadzący działalność związaną z ochroną zdrowia.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 34 mln zł. W skład nieruchomości wchodzą: teren o łącznej powierzchni ponad 2 ha położony w atrakcyjnej lokalizacji we Wrzeszczu, oraz prawo własności znajdujących się na tym terenie 12 budynków o łącznej powierzchni użytkowej ponad 18 tys. m kw. Wśród nich są m.in. budynek główny, budynek dydaktyczno-administracyjny (willa), przychodnia specjalistyczna, kotłownia i schron przeciwlotniczy.

GUMed poinformował, że rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w terminie 14 dni od daty otwarcia ofert.

Uczelnia poinformowała, że zasadniczy kompleks budynków szpitala wybudowano w latach 1910-1912 i od samego początku pełnił on funkcję szpitala położniczego i chorób kobiecych oraz szkoły kształcącej położne. Akademia Lekarska (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny) obiekty przejęła w 1945 r. Aktualnie nieruchomość znajduje się w nieodpłatnym użytkowaniu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, dla którego Gdański Uniwersytet Medyczny stanowi organ tworzący.

Obiegowo nieruchomość nazywana jest szpitalem klinicznym lub szpitalem położniczym. Obejmuje m.in. czynne: Klinikę Położnictwa, Klinikę Neonatologii, Klinikę Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej, Klinikę Dermatologii, Wenerologii i Alergologii oraz zespół Przychodni Specjalistycznych.

Wszystkie jednostki organizacyjne szpitala zostaną przeniesione do nowo budowanego Centrum Medycyny Nieinwazyjnej przy ul. Dębinki w Gdańsku w IV kwartale 2018 roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze