×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Fundusz o zarządzeniu dotyczącym kryteriów oceny ofert

Autor: KLX/Rynek Zdrowia24 stycznia 2014 15:34

Marcin Pakulski, pełniący obowiązki Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia podpisał zarządzenie w sprawie określenia kryteriów oceny ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Fundusz o zarządzeniu dotyczącym kryteriów oceny ofert
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Istotną nowością w zarządzeniu są parametry oceny ofert składanych przez świadczeniodawców, umożliwiające uwzględnienie tych czynników, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pacjenta i wyniki leczenia. Dotyczy to monitorowania zakażeń szpitalnych i stosowania racjonalnej polityki antybiotykowej, które rzetelnie opracowane i skutecznie wdrażane, skracają okres hospitalizacji oraz redukują częstość występowania zakażeń i ewentualnych powikłań procesu leczenia. Dotychczasowe zarządzenia koncentrowały się na parametrach dotyczących organizacji udzielania świadczeń i umożliwiały ocenę ofert głównie w perspektywie infrastruktury i zasobów kadrowych, którymi dysponują świadczeniodawcy.

- Ponadto, w celu zwiększenia roli jakości w ocenie ofert, w zarządzeniu zaimplementowano część rekomendacji Zespołu ds. Ustalania Kryteriów Oceny Jakościowej Ofert. Uwzględnione zostały rekomendacje dotyczące m.in. doprecyzowania przepisów dotyczących certyfikatów ISO i certyfikatu akredytacyjnego Ministra Zdrowia oraz wprowadzenia pakietu pytań dotyczących zakażeń szpitalnych i polityki antybiotykowej w celu promowania prawidłowych procedur i dobrych praktyk u świadczeniodawców w tym obszarze - informuje Andrzej Troszyński,rzecznik Centrali NFZ.

Zarządzenie pozostaje w związku z nowelizacją zmianą ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dnia 11 października 2013 r., w której m.in. doprecyzowano pojęcie ciągłości i kompleksowości oraz zmianą tzw. rozporządzeń koszykowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze