Fundusz Mid Europa kupił LIM

Autor: LJ • • 06 maja 2008 14:21

Mid Europa Partners zawarła porozumienie o przejęciu do 100 % udziałów w Centrum Medycznym LIM Sp. z o.o. (CM LIM) od grupy inwestorów - założycieli.

Oczekuje się, że transakcja, której finansowe szczegóły nie zostały ujawnione, będzie sfinalizowana latem 2008r.

CM LIM pod względem wielkości przychodów zajmuje trzecie miejsce na polskim rynku prywatnych firm medycznych oferujących opiekę ambulatoryjną i diagnostyczną dla przedsiębiorstw korzystających ze stałych umów oraz osób prywatnych. Spółka obsługuje ponad 230 tys. pacjentów korporacyjnych i indywidualnych. Dysponuje siecią 15 własnych klinik w największych miastach Polski oraz współpracuje z ponad 300 partnerskimi placówkami medycznymi na terenie całego kraju.

Zakup CM LIM przez Mid Europa uzupełni jego portfel spółek świadczących ambulatoryjną opiekę medyczną. W ubegłym roku fundusz kupił LUX MED i Medycynę Rodzinną. Anna Rulkiewicz, prezes zarządów LUX MED i Medycyny Rodzinnej komentując przejęcie CM LIM przez Fundusz, stwierdziła, że silny wzrost popytu na prywatną opiekę ambulatoryjną wywołuje znaczną presję na szybkie inwestycje w informatykę i wyposażenie oraz zaangażowanie specjalistów. - Wejście CM LIM do grupy spółek medycznych objętych przez Mid Europa Partners zapewnia uzyskanie odpowiedniej skali dla podjęcia tego typu inwestycji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum