Fundacja zbiera pieniądze na protezy, bo NFZ refunduje za mało

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2011 12:33

Jaś Mela, założyciel Fundacji Poza Horyzonty, który mimo amputowanej nogi i ręki zdobył oba bieguny Ziemi, ogłosił uruchomienie Ogólnopolskiego Programu Protezowania.

Fundacja zbiera pieniądze na protezy, bo NFZ refunduje za mało

Według Meli za niecałe 3 tys. zł, które w ramach refundacji daje NFZ, nie można kupić dobrej protezy, stąd decyzja o uruchomieniu programu - pisze portal gazeta.pl.

Funkcjonowanie Ogólnopolskiego Programu Protezowania oficjalnie rozpoczęło się w czwartek (24 marca). Skierowany jest do osób, którym amputowano kończyny. Najmłodszy podopieczny fundacji ma siedem lat, najstarszy ponad 60.

Fundacja oferuje między innymi bezpłatną pomoc psychologiczną dla osób po amputacji. Pomaga też zebrać pieniądze na protezy. Chodzi na ogół o kwotę kilku, kilkanastu, albo nawet kilkadziesięciu tysięcy złotych, podczas gdy NFZ refunduje tylko 2,8 tys. zł.

Fundacja organizuje koncerty i zbiórki na rzecz swoich podopiecznych. Udało się jej kupić protezy dla sześciu osób, a dla kolejnych 45 szuka pieniędzy. W najbliższy weekend w Poznaniu będzie zbierać pieniądze dla sześćdziesięciokilkuletniej pani Stanisławy, która jeździ na wózku i ogląda świat tylko z okien mieszkania.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum