Francuski klaster kosmetyczny chce nawiązać współpracę z polskimi firmami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2014 14:19

Francuski klaster kosmetyczny Cosmetic Valley chce nawiązać współpracę z firmami kosmetycznymi i farmaceutycznymi działającymi w regionie łódzkim m.in. w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Francuska grupa zrzesza 800 firm, które zatrudniają 70 tys. osób.

W ramach dwudniowej misji gospodarczej delegacja klastra Cosmetic Valley spotkała się m.in. z przedstawicielami polskich firm z sektora farmaceutyczno-kosmetycznego oraz zwiedziła laboratoria łódzkiego Technoparku.

Prezes ŁSSE Tomasz Sadzyński przypomniał, że Francja jest największym producentem i eksporterem kosmetyków w Europie, a Polska pod względem produkcji i eksportu kosmetyków plasuje się na szóstym miejscu.

Wizytę przedstawicieli Cosmetic Valley zorganizowała Paryska Izba Przemysłowo-Handlowa, która zasugerowała Łódź jako miejsce, w którym francuski klaster ma największe możliwości nawiązania partnerstwa z polskimi firmami z tego sektora.

Z danych ŁSSE wynika, że w Łódzkiem funkcjonuje ponad 50 firmy z sektora farmaceutyczno-kosmetycznego. 15 z nich zainwestowało w ŁSSE; są to m.in. Sandoz, Procter&Gamble, Medana, Mabion, Adamed, Aflofarm, Sensilab czy Pelion. Łącznie inwestorzy utworzyli w Strefie ponad 3,5 tys. miejsc pracy.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum