Francja: WOŚP zebrała w Paryżu 3,7 tys. euro

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2010 08:42

Orkiestra w Paryżu zagrała w tym roku po raz drugi. Akcję udało się zorganizować dzięki inicjatywie Polaków mieszkających we Francji.

Zostali oni wsparci przez polskie instytucje, m.in. ambasadę RP w Paryżu. W kweście, prowadzonej głównie przed kilku kościołami w stolicy i regionie paryskim, wzięło udział około 20 wolontariuszy.

W finałowym koncercie w restauracji Mat Cafe wystąpili polscy i francuscy artyści, a gośćmi wieczoru byli aktor Andrzej Seweryn i były mistrz olimpijski w judo Waldemar Legień.

Mimo kryzysu zebrano w tym roku w czasie samego niedzielnego finału więcej o 700 euro niż w ubiegłym roku. To jeszcze nie koniec zbiórki na WOŚP. Puszki na datki będą do końca stycznia wystawione w polskich sklepach, restauracjach i szkołach w regionie paryskim.

Organizatorzy mają jeszcze różne ciekawe przedmioty, które przed końcem miesiąca wystawią w Paryżu na osobnej aukcji na rzecz WOŚP. Wśród tych przedmiotów jest m.in. nowa płyta mieszkającego we Francji pianisty Marka Tomaszewskiego (niegdyś członka znanego duetu fortepianowego Marek i Wacek). Będzie można też wylicytować oryginalny certyfikat nominujący Andrzeja Seweryna do teatralnej nagrody Moliera oraz kimono judoki Waldemara Legienia.

W ubiegłym roku paryska WOŚP zebrała przez cały styczeń ponad 5 tysięcy euro.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum