Fotowoltaika dla szpitali powiatowych. W Sejmie padła zapowiedź programu i kwota

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/PAP19 października 2022 17:15

Przygotowywany jest program fotowoltaiczny dedykowany szpitalom powiatowym - poinformowała w środę wiceminister rozwoju i technologii Kamila Król. Dodała, że w ramach pilotażu w 2023 r. na ten cel zostanie wydanych 20 mln zł.

Fotowoltaika dla szpitali powiatowych. W Sejmie padła zapowiedź programu i kwota
20 mln na pilotaż programu fotowoltaiki dla szpitali. Fot. Shitterstock
  • Wiceszefowa resortu rozwoju i technologii potwierdziła dziś słowa wiceministra zdrowia Waldemara Kraski, który zapowiedział fotowoltaikę dla szpitali
  • Wiceminister Rozwoju i Technologii Kamila Król uczestniczyła w środę w posiedzeniu sejmowej komisji gospodarki, która ma rozpatrzeć i zaopiniować dla komisji finansów rządowy projekt ustawy budżetowej na 2023 r.
  • Wiceminister Kamila Król poinformowała, że przygotowywany jest pilotaż programu pt. Czysta energia - fotowoltaika dla szpitali na 2023 rok

Na pilotaż zarezerwowano 20 mln zł

- Pacjentom będzie i musi być ciepło - powiedział 18 października wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Radiem Plus, odnosząc się do kwestii rosnących cen prądu i węgla. Poinformował też o wdrażanych rozwiązaniach z zakresu fotowoltaiki.  - Wdrażany jest w tej chwili program związany z fotowoltaiką, zgodnie z którym szpitale miałyby korzystać z alternatywnych źródeł energii.

- Trwają jeszcze prace nad tym programem - przekazała dziś podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki wiceminister Kamila Król.

Jak wyjaśniła, nowy program będzie miał na celu zwiększenie produkcji elektrycznej z własnych instalacji fotowoltaicznych tak na części lecznicze, czy administracyjne przez szpitale powiatowe.

Król dodała, że na ten pilotaż zarezerwowano 20 mln zł.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum