×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Fotel wiceprezesa NFZ nadal czeka

Autor: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia09 października 2009 13:55

Nadal nie wiadomo, czy zaakceptowany w sierpniu br. przez Radę Narodowego Funduszu Zdrowia na stanowisko wiceprezesa NFZ Maciej Dworski obejmie stanowisko po odwołanym przez ministra zdrowia Jacku Grabowskim.

Fotel wiceprezesa NFZ nadal czeka
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

– Na razie nie ma decyzji co do powołania. Pani minister nie podjęła jeszcze decyzji w tej sprawie – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Piotr Olechno, rzecznik resortu zdrowia.

Przypomnijmy, że kandydat na zastępcę prezesa NFZ ma 55 lat. Posiada dwie specjalizacje II stopnia z chirurgii oraz z organizacji ochrony zdrowia. Obecnie prowadzi prywatną praktykę lekarską w Jeleniej Górze–Cieplicach. Ma duże doświadczenie jeżeli chodzi o działalność w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Maciej Dworski pracę w strukturach płatnika rozpoczął w 1999 r. – wówczas jeszcze w Dolnośląskiej Kasie Chorych jako dyrektor departamentu medycznego. Po powstaniu Narodowego Funduszu Zdrowia w 2003 r. był naczelnikiem wydziału świadczeń zdrowotnych Dolnośląskiego Oddziału NFZ. W 2003 r. zakończył pracę w NFZ. Później był prezesem zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia Spółka z o.o. w Kowarach.

Maciej Dworski ma zastąpić na stanowisku wiceprezesa Jacka Grabowskiego, który znany jest z wdrożenia w ubiegłym roku systemu rozliczeń z płatnikiem w ramach Jednorodnych Grup Pacjentów (JGP). Od czasu odwołania Grabowski pracuje w NFZ, ale nie pełni funkcji wiceprezesa. Jego okres wypowiedzenia kończy się właśnie w październiku br.

Wniosek o odwołanie wiceprezesa NFZ minister Ewa Kopacz złożyła 3 lipca. 16 lipca został on pozytywnie zaopiniowany przez Radę Funduszu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze