Fotel wiceprezesa NFZ nadal czeka

Autor: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia • • 09 października 2009 13:55

Nadal nie wiadomo, czy zaakceptowany w sierpniu br. przez Radę Narodowego Funduszu Zdrowia na stanowisko wiceprezesa NFZ Maciej Dworski obejmie stanowisko po odwołanym przez ministra zdrowia Jacku Grabowskim.

– Na razie nie ma decyzji co do powołania. Pani minister nie podjęła jeszcze decyzji w tej sprawie – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Piotr Olechno, rzecznik resortu zdrowia.

Przypomnijmy, że kandydat na zastępcę prezesa NFZ ma 55 lat. Posiada dwie specjalizacje II stopnia z chirurgii oraz z organizacji ochrony zdrowia. Obecnie prowadzi prywatną praktykę lekarską w Jeleniej Górze–Cieplicach. Ma duże doświadczenie jeżeli chodzi o działalność w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Maciej Dworski pracę w strukturach płatnika rozpoczął w 1999 r. – wówczas jeszcze w Dolnośląskiej Kasie Chorych jako dyrektor departamentu medycznego. Po powstaniu Narodowego Funduszu Zdrowia w 2003 r. był naczelnikiem wydziału świadczeń zdrowotnych Dolnośląskiego Oddziału NFZ. W 2003 r. zakończył pracę w NFZ. Później był prezesem zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia Spółka z o.o. w Kowarach.

Maciej Dworski ma zastąpić na stanowisku wiceprezesa Jacka Grabowskiego, który znany jest z wdrożenia w ubiegłym roku systemu rozliczeń z płatnikiem w ramach Jednorodnych Grup Pacjentów (JGP). Od czasu odwołania Grabowski pracuje w NFZ, ale nie pełni funkcji wiceprezesa. Jego okres wypowiedzenia kończy się właśnie w październiku br.

Wniosek o odwołanie wiceprezesa NFZ minister Ewa Kopacz złożyła 3 lipca. 16 lipca został on pozytywnie zaopiniowany przez Radę Funduszu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum