Fizjoterapeuci i diagności zapowiadają protest w czasie kampanii wyborczej

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 09 sierpnia 2019 15:06

"Tylko do początku września dajemy ministerstwu czas na reakcję. Potem wznawiamy protest" - zapowiadają fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni walczący o podwyżki. W liście do resortu zdrowia podkreślają, że tylko co trzeci z nich dostał obiecaną w maju podwyżkę.

Fizjoterapeuci i diagności zapowiadają protest w czasie kampanii wyborczej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

„Podejmiemy radykalne kroki i zaostrzymy protest, który zbiegnie się z kampanią wyborczą” - ostrzegają fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni, którzy z końcem maja zawiesili głodówkę, bo minister zdrowia obiecał im podwyżki.

Teraz domagają się obiecanych pieniędzy i reakcji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Do listu wysłanego 8 sierpnia do MZ dołączyli wykaz ponad 200 szpitali z całej Polski, które nie wypłaciły swoim pracownikom ani złotówki dodatkowych pieniędzy.

- Naszym głównym postulatem jest to, żeby zostały zwiększone nasze pensje, które są głodowe - mówią protestujący. Jak dodają, wierzą w to, że minister Szumowski widzi powagę sytuacji, bo sprawa jest dla nich bardzo poważna.

Jeśli w ciągu miesiąca reakcji MZ nie będzie, fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni wznowią protest w czasie kampanii wyborczej.

Czytaj: rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum