PAP/Rynek Zdrowia | 31-05-2019 14:03

Fizjoterapeuci i diagności wstrzymują protest głodowy

Komitet protestacyjny zdecydował o wstrzymaniu protestu głodowego fizjoterapeutów i diagnostów do 1 września - poinformowali w piątek przedstawiciele związków zawodowych zrzeszających fizjoterapeutów i diagnostów.

Nie odchodzimy od naszych postulatów - zapewniają protestujący Fot. Archiwum

Fizjoterapeuci i diagności na zwołanym w piątek briefingu prasowym poinformowali o zawieszeniu protestu do 1 września. Przekazali, że jeżeli w tym czasie ich postulaty zostaną zrealizowane, protest nie będzie kontynuowany. W przeciwnym wypadku protest zaostrzą.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek wyjaśnił, że protestujący otrzymali w piątek pismo z Ministerstwa Zdrowia, które skłoniło ich do zawieszenia protestu głodowego.

- Nie odchodzimy od naszych postulatów, dajemy ministerstwu kredyt zaufania - zapowiedział.

Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych wspólnie z Krajowym Związkiem Zawodowym Pracowników Fizjoterapii 21 maja poinformował o rozpoczęciu protestu głodowego. Był on prowadzony w warszawskim szpitalu dziecięcym przy ul. Żwirki i Wigury.

W czwartek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" z przedstawicielami związków zawodowych zrzeszających fizjoterapeutów i pracowników laboratoriów diagnostycznych spotkał się minister zdrowia Łukasz Szumowski.