Fedorowski: PFSz popiera urealnienie wymogów wobec oddziałów intensywnej terapii

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2018 12:33

- Polska Federacja Szpitali wielokrotnie zwracała uwagę na fakt znacznego rozmijania się wymagań dotyczących oddziałów intensywnej terapii z realnymi możliwościami wielu polskich szpitali. Cieszymy się, że także dzięki naszym działaniom jest szansa na urealnienie wymogów - pisze Jarosław J. Fedorowski, prezes PFSz na stronie Pracodawców Medycyny Prywatnej.

Fedorowski: PFSz popiera urealnienie wymogów wobec oddziałów intensywnej terapii
Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali; FOT. PTWP

- Właśnie przekazany został do konsultacji społecznych projekt rozporządzania ministra zdrowia, który wydłuża termin dostosowania oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii do wymagań o 3 lata (do 31 grudnia 2021 roku). Mamy nadzieję, że w tym czasie uda się wprowadzić potrzebne zmiany. Uważamy, że część regulacji, szczególnie w obszarze zabezpieczenia lekarskiego oraz wyposażenia, powinno ulec zmianie z uwzględnieniem opinii menedżerów szpitali - podkreśla w swoim komentarzu Jarosław J. Fedorowski,

Wskazuje, że „na przykład w Niemczech, gdzie wszystkie szpitale należą do tamtejszej federacji szpitali, nic w ochronie zdrowia nie może się zdarzyć bez zgody pracodawców szpitali. Co więcej, to właśnie Niemiecka Federacja Szpitali proszona jest o opracowanie standardów i robi to w porozumieniu z innymi interesariuszami”.

- Ideałem byłoby, aby na oddziale intensywnej terapii był zatrudniony rehabilitant, jedna pielęgniarka na każdego pacjenta, inżynier techniczny, personel zawsze obecny na miejscu. Powinien być także dostęp do leków bez przeszkód administracyjnych - wylicza prezes Polskiej Federacji Szpitali.

Więcej na stronie: medycynaprywatna.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum