Federacja PZ w sprawie rozmów z Funduszem o finansowaniu POZ

Autor: federacjapz.pl/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2013 17:54

Federacja Porozumienie Zielonogórskie poinformowała w czwartek (1 sierpnia) o spotkaniu z kierownictwem NFZ, do którego doszło w środę w Centrali Funduszu. Kolejne spotkanie zaplanowano na wrzesień.

Federacja PZ w sprawie rozmów z Funduszem o finansowaniu POZ

Podczas środowego spotkania przedstawiciele NFZ przedstawili propozycje dotyczące kontraktowania na rok 2014 dla podstawowej opieki zdrowotnej, m.in. w zakresie dodatkowych płatności za jednostkowe świadczenia w kontraktach dla lekarzy, pielęgniarek i położnych. Kierownictwo Federacji PZ zostało poinformowane, że od 1 stycznia 2014 r. NFZ zamierza zaprzestać finansowania tzw. pacjentów czerwonych (nieuprawnionych do świadczeń), którzy znajdują się na listach aktywnych.

Jak czytamy w relacji, przedstawiciele FPZ zaprotestowali przeciwko jakiemukolwiek obniżeniu finansowania POZ poprzez obniżenie wag korygujących lub zaprzestanie finansowania pacjentów nieuprawnionych (tzw. wycięcie "czerwonych" pacjentów). Powtórzyli postulat o przedłużeniu vacatio legis na wprowadzenie systemu eWUŚ w POZ.

- W podstawowej opiece zdrowotnej jego funkcjonowanie nie może skutkować konsekwencjami finansowymi w postaci pozbawiania świadczeniodawców środków finansowych za wykazanych "na czerwono" pacjentów - napisano w komunikacie z obrad.

Więcej: federacjapz.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum