Ewakuacja interny w Głownie

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 27 października 2008 09:38

Po pacjentów oddziału internistycznego Szpitala Miejskiego w Głownie w województwie łódzkim przyjechały pierwsze karetki, by ewakuować ich do pobliskich placówek

Po pacjentów oddziału internistycznego Szpitala Miejskiego w Głownie w województwie łódzkim przyjechały pierwsze karetki, by ewakuować ich do pobliskich placówek – podał TVN24.

16 pacjentów oddziału internistycznego zostanie karetkami przewiezionych do ościennych szpitali: w Brzezinach, Zgierzu, Łowiczu i Łodzi. Dziś o 8 rano pracownicy szpitala rozpoczęli strajk, który będzie trwać do godziny 14 - i tak ma być każdego kolejnego dnia. Domagają się wyższych zarobków.

- Decyzja o ewakuacji jest wynikiem strajku bezterminowego, który został ogłoszony po fiasku negocjacji - zapowiadał już wcześniej Jacek Kupis, dyrektor placówki. - W tej chwili jest tylko dwóch lekarzy internistycznych i jedna pielęgniarka oddziałowa – powiedział TVN24 dyrektor i stwierdził, że ewakuacja jest niezbędna ze względu na troskę o zdrowie i życie pacjentów.

Pracownicy protestują, chociaź zapewniają, że nie odejdą od łóżek pacjentów.

Lekarz zarabia około 2 tys. zł brutto, a pielęgniarka 1300 zł, dlatego nasze postulaty są placowe – uzasadnia TVN24 protest dr Grzegorz Klejny z organizujących straj związków zawodowych.

- Nie odejdziemy od łóżek pacjentów, po prostu nie będziemy w danym dniu podczas strajku wykonywać pracy. Pacjentami będą zajmowali się lekarze wyznaczeni przez dyrekcje zapewne, która miała czas na przygotowanie się - dodał.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum