Ewa Kopacz zostanie?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 lipca 2008 01:12

Nie ma szans, żeby minister zdrowia Ewa Kopacz została odwołana ze stanowiska, ponieważ wniosek PiS nie uzyska większości w Sejmie - poinformował PAP wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak komentując zapowiedziane przez opozycyjny klub wnioski o odwołanie m.in. ministra zdrowia.

Stwierdził, że minister wykonuje dobrze swoje obowiązki w bardzo trudnych warunkach.

Wniosku nie poprze również klub parlamentarny PSL - poinformował agencję jego szef Stanisław Żelichowski. Natomiast Lewica zapowiada dyskusję w klubie nad ewntualnym poparciem odwołania minister Kopacz, na razie nie została podjęta w tej sprawie decyzja - poinformował poseł Lewicy Ryszard Kalisz.

Były minister sprawiedliwości, poseł PiS, Zbigniew Ziobro, zapowiedział, że jego klub paralmentarny przygotowuje wniosek o wotum nieufności wobec
ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, a na najbliższym posiedzeniu Sejmu, w przyszłym tygodniu, może pojawić się kolejny wniosek dla minister zdrowia w związku z - jak mówił - narastającymi problemami w służbie zdrowia.

Zgodnie z konstytucją, wniosek o odwołanie ministra może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Izba wyraża wotum nieufności ministrowi większością głosów ustawowej liczby posłów. Jeśli tak się stanie, prezydent odwołuje ministra.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum