Ewa Kopacz: zdrowie to priorytet, cięć nie będzie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 czerwca 2009 14:18

Nie będzie żadnych dodatkowych cięć w resorcie zdrowia poza tymi, które zapowiedziano w styczniu - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Jakub Gołąb, po rozmowach minister zdrowia Ewy Kopacz z wiceminister finansów Elżbietą Suchocką-Roguską.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się rozmowy z kierownictwami poszczególnych ministerstw w sprawie oszczędności, jakie mogą one zaproponować. W związku z nowelizacją budżetu na drugie półrocze 2009 roku rząd oczekuje dodatkowych oszczędności w resortach na poziomie 3 mld zł.

W styczniu Kopacz zapowiedziała, iż Ministerstwo Zdrowia w 2009 roku w ramach oszczędności nie będzie rozpoczynało żadnych inwestycji. W budżecie ministra zdrowia, który wynosi 4,6 mld zł, większość - bo blisko 3 mld zł - to są tzw. wydatki sztywne: programy zdrowotne, procedury wysokospecjalistyczne. - To, z czego możemy schodzić, to są inwestycje wieloletnie - te, które były wpisane jako przymiarka na rok 2009 - mówiła wtedy Kopacz.

Dlatego w 2009 roku ministerstwo nie będzie rozpoczynało żadnych remontów ani kupowało samochodów. Będą ograniczone wydatki m.in. na telefony, nie będzie zakupu komputerów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum