Ewa Kopacz: wątpliwości można rozwiać telefonicznie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2010 20:16

Minister zdrowia poinformowała, że 13 stycznia w południe resort zdrowia uruchomi dwa specjalne numery telefonów dla pacjentów.

Pod numerami (022) 635 75 78 i (022) 530 03 27 pacjenci będą mogli uzyskać wszelkie informacje na temat swoich praw. Jak podaje PAP, Kopacz zapewniła, że w ten sposób chorzy zyskają możliwość, by „rozwiewać wątpliwości u źródła”.

Zapewniła, że żaden akt prawny wydany przez resort zdrowia i firmowany przez ten rząd (ustawa koszykowa – przyp. red) nie zmienił niczego w prawach pacjenta.

Pod koniec ubiegłego tygodnia okazało się, że decyzją prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia chemioterapia niestandardowa miała być wykonywana jedynie w ośrodkach, w których pracują konsultanci krajowi lub wojewódzcy do spraw onkologii klinicznej, hematologii, hematoonkologii dziecięcej, ginekologii onkologicznej, a nie jak do tej pory także w innych lecznicach.

Po nagłośnieniu sprawy w mediach, NFZ dostał od premiera Donalda Tuska dwa tygodnie na doprecyzowanie zarządzenia i wyjaśnienie wszelkich nieścisłości.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum