Ewa Kopacz o leczeniu górników i płacy lekarzy

Autor: Polskie Radio/Rynek Zdrowia • • 21 września 2009 18:54

Minister zdrowia zapewniła, że są środki na pełne leczenie górników poparzonych w kopalni

Ewa Kopacz o leczeniu górników i płacy lekarzy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

– Tego typu leczenie NFZ finansuje na szczególnych zasadach. Konsultant asygnował już wniosek w sprawie przebywających w szpitalach górników, wobec których zastosowano specjalne, drogie leczenie. W tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości, że zastosowana metoda skutecznie poprawi ich standard życia – powiedziała dla Polskiego Radia minister zdrowia Ewa Kopacz.

Minister w wywiadzie skomentowała też rządania Ogólnopolskiego Związku Zadowodowego Lekarzy, który domaga się podniesienia zarobków do trzech średnich krajowych. Zdaniem Ewy Kopacz wzrost płacy lekarzy nie jest gwarancją, że poprawi się sytuacja pacjentów.

– Obecnie wielu lekarzy nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Pracując w więcej niż jednym zakładzie opieki zdrowotnej, nie są w stanie poświęcić swoim pacjentom należytej uwagi. Wpływa to na jakość świadczonych usług medycznych. Nie ma gwarancji, że otrzymując wyższe pensje lekarze ograniczą swoją działalność tylko do jednego zakładu opieki zdrowotnej – mówiła w Programie 1 Polskiego Radia.

Ewa Kopacz podkreśliła, że resort zdrowia jest w stanie podnieść płace medykom pod warunkiem, że zyskają na tym pacjenci. – W ubiegłym roku do polskich szpitali wpłynęło o 8 miliardów złotych więcej, a nie przełożyło się to na poprawę sytuacji chorych – zauważyła minister.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum