Ewa Kopacz: balonikowanie ratuje życie i będzie finansowane

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2009 20:53

Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że odsyłanie osób z zawałem serca do domu nie jest możliwe ze względu istniejące w tym zakresie gwarancje ustawowe - w stanach nagłych świadczenia udzielane są pacjentom niezwłocznie.

Ewa Kopacz: balonikowanie ratuje życie i będzie finansowane
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister zdrowia Ewa Kopacz w swoich wypowiedziach akcentowała na antenie Polskiego Radia, że balonikowanie chorych z zawałem serca to metoda ratująca życie i nie ma wątpliwości, że będzie obowiązywała.

– Kwestia rozliczenia i może niezręczność pana prezesa NFZ w jego zarządzeniu powoduje, że w tej chwili są różnego rodzaju spekulacje – stwierdziła Kopacz, która zadeklarowała, że prezes NFZ „doprecyzuje zarządzenie”.

Doprecyzowanie spowoduje, że ci, którzy dzisiaj dopatrują się złej woli ze strony pana prezesa lub innych służb finansowych, będą mieli jasność. Ta metoda leczenia będzie w stu procentach opłacana przez płatnika. I to jest koniec, kropka – zapewniła minister.

Do późnych godzin wieczornych nie udało się uzyskać w tej sprawie stanowiska NFZ. Rzeczniczka Funduszu Edyta Grabowska-Woźniak tłumaczyła wcześniej dziennikarzom, że wykreślenie balonikowania wynika z konieczności zwiększenia kontroli wydawania pieniędzy na leczenie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze